Aktualitet

Flakë dhe tym në Shijak, banorët bllokojnë rrugën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 16/12/18 |
b.f

Dhjetëra banorët të Shijakut, kryesisht të rinj, kanë dalë në protestë këtë të diel për gjendjen e keqe në të cilën ndodhet rruga e tyre.

Një numër i konsiderueshëm banorësh bllokuan për disa minuta segmentin rrugor.

Banorët kërkojnë ndërhyrje të menjëhershme për rikonstruktimin e rrugës, pasi siç shihet në pamje, segmenti është në gjendje shumë të keqe.

Segmenti 5 km që lidh Shijakun me Durrësin është në gjendje të amortizuar.

Pak kohë më parë, kryeministri Rama deklaroi se do të ndërhyhej me këtë segment, por kur kanë kaluar disa muaj asnjë masë konkrete nuk është marrë.

Pas