Aktualitet

Fiton azil familja e djalit që shokoi botën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:57 - 27/11/15 |
b.f

Kanadaja ka pranuar kërkesën për azil të familjes se Aljlan el Kurdi, fëmiljes sirian që u gjet i mbytur në brigjet turke në shtator. Imazhet e të mitur të mbytur shokun botën dhe ngjallën indinjate në mbarë botën mbi politikat e Europës ndaj emigrantëve dhe situatës në vendet e Lindjes së Mesme.

Ka qenë tezja e djalit të mitur e cila ka thënë për BBC se zyra e emigracionit ka pranuar kerkesen e familjareve te tij per azil. Pritet qe Kanadaja te marre ne muaj ne vazhdim rreth 15 mije emigrante siriane.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ka naj vlla tjeter ose kan me çil naj tjeter prinderit e keti, kur te bahet rreth 20-ve na ven bomba e na vret femijet tan, mendo o evrop mizore se ne çfar situate po i zhyt brezar ton te ardheshem!!

Pas