Kryesore

Fiton 3-0 përballë Kroacisë, Argjentina finalistja e parë e botëroritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:55 - 13/12/22 |
Opi Nion

Argjentina është finalistja e parë e botërorit. Latino-amerikanët fituan me rezultatin 3 -0 përballë Kroacisë.

Alvarez shënoi dy gola ndërsa Messi po ashtu ekzekutoi në mënyrë perfekte një 11 metërsh të akorduar në minutën e 34.

Portieri i kroatëve Dominik Livakoviç bëri një ndërhyrje të gabuar në mbrojtje dhe arbitri akordoi penallti. Messi shënoi nga pika e bardhë.

Nesër në orën 20:00 do të mbahet dhe gjysmë-finalja e dytë mes Marokut dhe Francës.

Pas