Aktualitet

Firmosin sot marrëveshjen për koalicion, zbulohet slogani i LSI dhe PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:59 - 01/03/21 |
Doriana Çepunaj

Këtë të hënë Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim firmosin koalicionin për zgjedhjet e 25 prillit.

Në orën 10:00 pritet që të takohen krerët e dy partive Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, që të firmosin.

Ndërkohë para takimit është zbuluar edhe slogani, i LSI dhe PD, i cili është  “Shqipëria, shtëpia që fiton”.

Vetëm pak ditë më parë PD firmosi një tjetër marrëveshje, sipas të cilës do të garojë me lista të përbashkëta në zgjedhjet e 25 prillit me 13 parti të tjera opozitare./Opinion.al

Pas