Kronikë

Finiq/Zjarr në stan, digjen dyqind bagëti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 22/01/21 |
Opi Nion

Një zjarr ka përfshirë një stan në fshatin Viron të Finiqit mëngjesin e së premtes. Policia njofton së për pasojë janë djegur 200 krerë dele dhe një sasi e bazës ushqimore që mbahej në stan.

“Më datë 22.01.2021, rreth orës 06:15, në fshatin Viron, Finiq, në një stan ka rënë zjarr dhe si pasojë janë djegur rreth 200 bagëti (dele) dhe një sasi e konsiderueshme baze ushqimore”, njoftoi policia.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas