Kryesore

Finalja Vllaznia –Skënderbeu, Ademi kërkon 30% tifozë në fushë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 29/05/21 |
Opi Nion

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi, i është drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë  për të lejuar praninë e tifozëve në ndeshjen e së hënës Vllaznia- Skënderbeu. Në ndeshjen e vlefshme për kupën e Shqipërisë, e cila do të mbahet në stadiumin “Air Albania”, Bashkia Shkodër ka kërkuar lejimin e të paktën 30% të tifozëve.

“Ditën e hënë, datë 31 maj 2021, në stadiumin “Air Albania” ekipi ynë i zemrës Vllaznia, ndeshet përballë Skenderbeut të Korçës në finalen e Kupës së Shqipërisë në futboll.

Kjo ndeshje vjen pas një sezoni të jashtëzakonshëm ku pasi jemi shpallur nënkampion të Shqipërisë, rikthehemi pas më shumë se një dekade në finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj një emri të madh të futbollit shqiptar siç është Skenderbeu.

Përballë një ecurie kaq pozitive, sigurisht, mungesa e tifozëve mbetet një nga keqardhjet më të mëdhaja!

Duke parë se tashmë situata e pandemisë globale COVID-19 është çdo ditë e më tepër duke u përmirësuar, duke parë që në të gjitha vendet europiane tashmë finalet e kupave po zhvillohen me pjesëmarrjen e 30% të tifozëve, Bashkia Shkodër i bën kërkesë autoriteteve publike e në mënyrë të veçantë Ministrisë së Shendetësisë dhe Mbrojtjes Sociale:

Ditën e finales, me datë 31 maj 2021, duke respektuar rigorozisht të gjitha protokollet dhe masat anti- Covid, të lejojë prezencën e pjesësemarrjen e tifozëve në 30% të kapacitetit të stadimumit Air Albania”, shkruan Ademi në një postim në Facebook./Opinion.al

 

Pas