Sport

Finalja e Conference League në Tiranë do të transmetohet në 150 vende të botës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:45 - 25/05/22 |
Opi Nion

Finalja e Conference League, i pari event sportiv ndërkombëtar i përmasave të tilla që zhvillohet në Shqipëri do të transmetohet në 155 vende të botës.

Lajmin e konfirmoi drejtori i komunikimit në FSHF, Andi Verçani, në një lidhje skype në “News 24”.

Për herë të parë një event nga kryeqyteti shqiptar do të ndiqet në kaq shumë vende dhe emri i Tiranës sonte do të jetë më i lakuari në botë.

Ndeshja midis Romës dhe Feyenoord nis në orën 21:00 ndërkohë Policia e Shtetit ka marrë masa me efektivë të shtuar në terren për të siguruar mbarëvajtjen e ndeshjes.

Pas