-ARKIVA OPINION

FILOZOFIA E NDESHKIMIT!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 23/02/15 |
root

Të ftuar:

Artan Hoxha
Iris Luarasi
Robert Rakipllari
Andrea Stefani
Preç Zogaj
Fatos Lubonja

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=6lhRXag4Ssk” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Po fakti qe ky tipi kishte konsumuar alkol nuk eshte i rendesishem ne kete ngjarje? Po sikur te kishte aksidentuar nje kalimtar apo nje makine ne levizje ky tipi, prape te njejtin qendrim do kishit pasur?

    Eshte e lehte te kerkosh gjithnje respekt nga shteti, pergjegjesi nga shteti, vetpermbajtje nga shteti.. po qytetaret fare pergjegjesi nuk kane? Po nje drejtues automjeti ne gjendje te pire konsiderohet kriminel ore, dhe ne disa vende perendimore futet direkt ne burg dhe i hiqet patenta…

  2. Tematike shume e rendesishme qe padyshim duhet te jet ne qender te debatit politk dhe shoqeror. Nuk eshte fenomen i nje qeverie por i te gjitha qe prej rrezimit te sistemit diktatorial. Lubonja, Irisi dhe deri afer ekuilibrit Stefani (e them kete se edhe pse tenton te jet i paanshem prap ka pak prirje te mbroj banden se majte (huazim nga Lubonja)) jane si gjithnje te sakte, biles, per te qen i ndershem kur shikoj qe ke thirur Lubonjen e shikoj me qejf emisionin. Ndersa Preçi, Rakipllari dhe sidomos Hoxha, ishin krejtesisht politik a thua se faji eshte i ketyre 1 viti e gjysem drejtim PS.Preçi dhe Hoxha, (politikisht me PD) kane probleme ne analiza pasi ato mbeten ne promisa sofizmi pervet faktin se ata nuk jane te ndershem edhe me vetveten. Dihet qe fenomenet sociale siç eshte edhe dhuna e policise, prodhohen nga gjendja e nivelit ekonomik e kulturor i shoqerise i cili buron nga sistemi qe klasa politike e ketij 25 vjeçari ka programuar. Nuk mund te behet analize e fenomenit pa marr parasysh burimin e tij, prandaj dhe Irisi dhe Lubonja kishin shume te drejte ne opinionet e tyre…

Pas