Sport

FIFA: Meha, një nga 9 futbollistët më të mirë në botë, krahas Messit e Pirlos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 30/11/15 |
b.f

FIFA ka publikuar listën e nëntë lojtarëve më të mirë të gjuajtjeve të lira, ku krahas Lionel Messit dhe dhe Andrea Pirlos, spikat emri i futbollistit shqiptar Alban Meha.

Ai aktivizohej në ligën e dytë gjermane (tani në Konyaspor) por ka një gjuajtje me precizitet 71%

Renditja e FIFA-s

Vend i nëntë: Alban Meha

Vendi i tetë: Mehmet Ekici

Vendi i shtatë: Rasmus Elm

Vendi gjashtë: Memphis Depay

Vendi i pestë: Lionel Messi

Vendi i katërt: Juan Arango

Vendi i tretë: Zlatko Junuzovic

Vendi dytë: Andrea Pirlo

 

Vendi i parë: Hakan Calhonglu

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas