Kronikë

Fier/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset 33-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 16/04/21 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme në Fier. Sipas policisë, 44-vjeçari me inicialet R. M., në rrethana e motive ende të paqarta ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin P. P., 33 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të Fierit për kapjen e autorit. Nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe motivit të ngjarjes./Opinion.al

Pas