Kronikë

Fier/ Sekuestrohet drogë dhe sharrë e improvizuar brenda në burgBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 19/02/22 |
Opi Nion

Gjatë një operacioni në orët e mbremjes në IEVP Fier, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve njofton se janë gjetur brenda ambineteve të burgut nëntë doza të dyshuara si lëndë narkotike, 13 doza të tjera u gjetën fshehur në neonin e tavanit në palestër.

Po ashtu, gjatë kontrollit, u gjet edhe një sharrë e improvizuar me kokën e një makine qethëse si dhe një televizor “Obot” me fijet jashtë për lidhje me kufje, dyshuar si mjet komunikimi.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme SHKKB./ Opinion.al

Pas