Kronikë

Fier/Pranga tregtarit, ju gjetën 700 fishekzjarre dhe 300 kapsolla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 01/01/22 |
Opi Nion

Një tregtar nga Fieri ka rënë në prangat e policisë sepse pasditen e djeshme është kapur duke tregtuar fishekzjarre pa dokumentacionin përkatës.

“Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. Ç., 38 vjeç, banues në Fier, pasi në lagjen “15 Tetori” është kapur duke tregtuar fishekzjarre pa dokumentacionin përkatës”, njoftoi policia ndërsa tha se janë gjetur dhe janë sekuestruar 700 fishekzjarre me fuqi të lartë shpërthyese, 20 kubikë dhe 300 kapsolla./Opinion.al

 

Pas