Aktualitet

Fier/Përfundon ndërtimi i urës së Hoxharës, Rama: Çelim kapitull të ri zhvillimi turistikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:50 - 05/11/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin sotëm duke publikuar pamje në rrjetin social “Facebook” nga ura e përfunduar e Hoxharës në Fier.

Kreu i qeverisë shkruan se ky investim lidh qytetin e Fierit me me bregdetin e bukur të Semanit, Dërmenasit e Darëzezës. Sipas Ramës Shqipëria po çel një kapitull të ri zhvillimi turistik.

“MIRËMËNGJES
dhe me urën e sapopërfunduar të Hoxharës në Fier, një investim me rëndësi për lidhjen e qytetit me bregdetin e bukur të Semanit, Dërmenasit e Darëzezës, ku po çelim një kapitull të ri zhvillimi turistik, ju uroj një fundjavë të mbarë”-shkruan Rama.

Pas