Kronikë

Fier, makina merr flakë në një zonë të populluar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:51 - 08/08/20 |
el ida

Një automjet tip “Audi” është përfshirë nga flakët, mbrëmjen e sotme.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një zonë të populluar në lagjen “Apolonia” në Fier, teksa drejtuesi i makinës sapo kishte zbritur kur mjeti me sistem benzinë-gaz shpërtheu në flakë.

Dy makina të tjera kanë mbetur të dëmtuara nga flakët pasi ishin parkuar pranë mjetit që u dogj.

Në vend kanë shkuar menjëherë policia, forcat zjarrfikëse dhe ambulanca. Nuk dihet ende shkaku i zjarrit por dyshohet për një defekt në makinë./Opinion.al

Pas