Kronikë

Fier/Laboratori i kokainës, banesa ku përpunohej droga e ish-kryetarit të komunës FrakullBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 24/11/22 |
Opi Nion

Janë zbuluar të tjetra detaje nga zbulimi laboratorit të kokainës në fshatin Frakull i Madh në Fier.

Mësohet se banesa ku bëhej përpunimi i kokainës ishte në pronësi të Viktor Çervanakut, ish-kryetar i komunës Frakull në Fier.

Dyshohet se droga e ka origjinën nga Kolumbia, ndërsa në Shqipëri është futur nga Mali i Zi.

Në operacionin anti-drogë, është përfshirë DEA amerikane, SPAK dhe autoritetet e malazeze.

Sipas informacioneve, trafikantët e lëndës narkotike ishin nën vëzhgim nga autoritetet qënë muajin korrik./Opinion.al

Pas