Aktualitet

Fier, arrestohen për korrupsion 2 punonjës të QKR


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 09/11/15 |
b.f

Pesë persona janë arrestuar në Fier, pas një aksioni te përbashkët nga Sektori për  Krimin Ekonomik dhe Task-Forca. Dy prej të arrestuarve janë punonjës të zyrës vendore të Q.K.R.

 Personat e ndaluar nën akuzën e korrupsionit pasiv janë: M. Muskaj, M. Tahamazaj , Z.  Mukaj, N.  Kulla, E. Kumaraku, ndërsa një person tjetër është shpallur në kërkim. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, u merrnin lekë qytetareve të ndryshëm që aplikonin për t’u regjistruar në zyrën e Q.K.R, Fier.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas