Sport

Fernando Torres mbyll karrierën me futbollin e luajtur


               Publikuar në : 17:21 - 23/08/19 |
xhu lia

Futbollisti i njohur Ferndando Torres i dha fund karrierës së tij në futbollin e luajtur. Pas 18 vitesh nga debutimi i tij, Torres njoftoi se nuk do të zbresë më në fushën e blertë.

Ai u tërhoq këtë të premte pas ndeshjes së fundit me japonezët e Sagan Tosu, atje ku për ironi të fatit u përball me skuadrën e bashkëkombasit të tij, Andres Iniesta.

Por ndeshja e tij e fundit nuk u mbyll me një rezultat të mirë pasi përfundoi me humbjen e thellë për skuadrën e tij me rezultatin 6-1.

Ai konsiderohet si një ndër më të mirë e erës moderne të futbollit. Gjatë karrierës së tij Torres ka fituar dy Kampionate Europiane si protagonist, Champions League me Chelsea, ndërsa shkëlqeu në ekipe si futbollist i Atletico Madrid dhe Liverpool./Opinion.al/

Pas