-Jetë dhe Stil

Fenomenet e viteve ’90


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 21/10/15 |
root

Vitet ’90 janë konsideruar di dekada e fenomeneve të “tmerrshme”, madje shumë njerëz që i përkasin atij brezi nuk e kuptojnë sepse kjo kohë po rikthehet edhe njëherë në memorien tonë. Por le të kthehemi pas në kohë dhe le të kujtojmë disa nga gjërat bazike të asaj periudhe.

1. Interneti ishte me dial up, jo me wifi si në ditët e sotme

To get on the internet YOU HAD TO DIAL IN.

2. Idhujt tanë të modës ishin këta

These were our fashion icons.

3. Në vitet ’90 nuk kishte GPS

WE DIDN'T EVEN HAVE GPS.

4. Destiny’s Child në ato vite ishin kështu

This was Destiny's Child in the ’90s.

5. Nuk kishim celularë me kamera për të bërë “selfie”

There were no front-facing cameras on our cellular telephones.

6. Këtë këngë e kemi kënduar më shumë se njëherë

We listened to this song more than once.

7. Xhinset e gjera ishin shumë stil

 

People lived in our pant legs.

8. Makaranën e kemi kërcyer të gjithë

Why The '90s Was A Horrible Decade And Your Nostalgia Is Clouding Your Judgment

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas