Kronikë

Fëmija humbi jetën nga korenti, Gjykata liron dy zyrtarët e Bashkisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 26/05/20 |
Al Do

Gjykata e Beratit ka liruar nga qelitë e paraburimit dy punonjësit e bashkisë, të cilët u arrestuan si përgjegjës për vdekjen e fëmijës 5-vjeçar në Berat.

Kështu drejtori i shërbimeve Poli Ikonomi 32-vjeç dhe përgjegjësi i ndriçimit Llazar Oxholli 61 vjeç do të hetohen në masën detyrim paraqitje.. Ndërkohë disa ditë më parë, nga Policia u morën nën hetim edhe 4 elektriçistë, banues në Berat.

Më 22 Maj, Aleksandër Brahimasika qenë në park me mamanë e tij duke lypur por në një moment është shkëputur nga ajo dhe ka rënë në kontakt me kabllot e pa izoluara të një spoti elektrik.

Pasi e zuri korenti ai është dërguar në spital por tepër vonë pasi kishte ndërruar jetë. /Opinion.al

Pas