InstaBIZ

Familja mbretërore përgatitet për gjyq… me Harry dhe Meghan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 24/08/21 |
Opi Nion

Tensionet mes Harry-t, Meghan-it dhe familjes mbretërore duket se kenë arritur në limitet e saj.

Bëhet me dije nga burime pranë familjes mbretërore se mbretëresha është dëshpëruar nga sulmet e vazhdueshme të Dukës dhe Dukeshës së Sussex dhe për këtë anëtarët e familjes mbretërore po konsultohen me avokatët e tyre dhe po përgatiten për beteja të mundshme ligjore në të ardhmen.

Ajo që i ka alarmuar më së shumti ata është se çfarë Harry mund të shkruajë në librin e tij të kujtimeve. Ndërkohë që juristët e familjes mbretërore po flasin me ekspertë të privatësisë. Nëse dikush do të përmendet në libër apo do të akuzohet drejtpërdrejtë për diçka, kjo do të përbëjë shkelje të privatësisë dhe do të ketë pasoja ligjore, kanë njoftuar ata.

Pas