Aktualitet

Familja Berisha shpallet “non grata” në SHBA, vjen reagimi i PS-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 19/05/21 |
Opi Nion

Pas shpalljes “non grata” nga SHBA për familjen Berisha, ka ardhur dhe reagimi i parë nga Partia Socialiste.

Ka qenë Taulant Balla, ai i cili nëpëmjet një statusi në llogarinë e tij në “Facebook” ka përshëndetur vendimin e SHBA.

Reagimi i Taulant Ballës:

PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS🇦🇱🤝🇺🇸 NDAJ SALI BERISHËS:

“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.
Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”
Sekretari i Shtetit
Antony Blinken

Pas