Aktualitet

Falsifikuan dokumentet , pezullohen 16 mësues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 17/09/18 |
el ida

Janë pezulluar 16 mësues të një shkolle 9-vjeçare.Kjo pasi ata rezultojnë se kanë falsifikuar dokumentet.

Gjykata Lushnje pranoi kërkesën e Prokurorise Lushnjë, me vendim nr 119 datë 13.09.2018, për pezullimin nga detyra të 16 mësueseve të shkolles 9-vjeçare, Çermë e Siperme- Divjake rrethi Lushnje. Sipas burimeve, për ta ka regjistrim si persona nën hetim me akuzat “Shpërdorim detyre dhe falsifikim i dokumenteve shkollore.

Komunikimi i masës për mësuesit është bërë më datë 14.09.2018.

Pas