-Jetë dhe Stil

Facebook rivalizon You Tube


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:10 - 17/10/15 |
root

Facebook është duke i dhënë dorën e fundit platformës së vet të hedhjes dhe shpërndarjes së videove në internet, me anë të së cilës synon të shndërrohet në rivalin më serioz të platformës Youtube të Google. Për momentin gjithçka është në fazën e testimit dhe platforma e videove shfaqet si në versionin web ashtu edhe në atë të aplikacioneve të rrjetit social. Synimi është që përdoruesit ta kenë më të lehtë “gjetjen, shikimin dhe shpërndarjen e videove të ngarkuara në serverat e Facebook. Sipas ekspertëve, projekti i Facebook është kërcënimi më serioz që Youtube e Google ka parë ndonjëherë dhe mund t’i japë fund hegjemonisë disavjeçare të këtij rrjeti në botën e internetit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas