-Jetë dhe Stil

Facebook mendon se është terroriste, i mbyll llogarinë Isis


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 18/11/15 |
root

ISIS është kthyer në makthin e të gjithëve, madje edhe të rrjetit social Facebook. Inxhinerja me emrin Isis Anchalee, e cila jeton në San Francisco ka vënë re që llogaria e saj në Facebook nuk ekziston më pasi ky rrjete social ia kishte mbyllur automatiksht profilin, duke kujtuar se ajo ishte pjesë e organizatës islamike të terrorizmit.

Këtë shqetësim vajza e ka ndarë me një status në Twitter, ku thotë se emri i saj është Isis Anchalee .

fotoo

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas