Aktualitet

F1, Rosberg e mbyll sezonin me fitore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:08 - 29/11/15 |
b.f

Nico Rosberg është fituesi i Çmimit të Madh të Abu Dabit, garës së fundit të Botërorit të Formulës 1. Piloti i Mercedesit la pas shokun e tij të skuadrës, Lewis Hamilton, i cili kishte fituar matematikisht titullin kampion që në Teksas të SHBA-së.

Në vend të tretë dhe të katërt përfunduan dy pilotët e Ferrarit, Kimi Raikkonen dhe Sebastian Vettel.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për Nico Rosberg në këtë sezon. (TCH)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas