Aktualitet

Exit Poll i Euronews/ PS fituese, Partia e Tom Doshit 1-2 mandate


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 25/04/21 |
el ida

Euronews Albania ka publikuar të dhënat e para nga Exit Poll për 80% të të intervistuarve deri tani.

Dimitris  Mavros, përfaqësues i MRB tha se rezultati nga të dhënat e exit poll tregon një garë shumë të ngushtë midis Partisë Socialiste dhe opozitës.

“Së pari dua të jap një pikëpamje të kombinuar me atë shkencor kemi një situatë që është shumë e afërt për të dhënë se kush do qeverisë dhe duhet të presim rezultatin. Kjo është një situatë dhe partitë janë shumë afër. Është një çështje shumë delikate”, u shpreh z. Mavros.

Rezultatet e dala deri më tani nga Exit Poll vijon si më poshtë:

PS – nga 67-71 mandate

PD – 61-65 mandate

LSI 6-8 mandate

Patia Social-Demokrate – 1-2 mandate

 

Pas