Aktualitet

Evakuohen banorët e 2 fshatrave, përkeqësohet situata nga zjarri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 03/08/21 |
Opi Nion

Është përkeqësuar situata nga riaktivizimi i vatrave të zjarrit në Gjirokastër.

Bëhet me dije nga News24 se tymi dhe flakët kanë “pushtuar” disa fshatra të qytetit të gurtë.

Ndërkohë, siç mësohet ka nisur evakuimi i banorëve në dy fshatrat Arshi Lëngo dhe Asim Zeneli, pasi situata është më e rënduar./Opinion.al

Pas