-U tha në Opinion

Eurovizioni/ Bujar Kapexhiu: Kënga e Ronelës nuk mund të prishej më mirë se kaq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:44 - 16/05/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” është diskutuar lidhur me performancën e këngëtares Ronela Hajati në Eurovizion 2022, e cila nuk mundi të shkonte as në finale.

Artisti Kapexhiu tha se kënga ka pësuar transformime negative nga festivali i RTSH në Eurovizion, gjë e cila ka dëmtuar këngën dhe performancën e Ronela Hajatit.

Mua më vjen çudi në një gjë që ndoshta që në strukturë të zgjedhjes së një këngë shqiptare për të vajtur në Eurovizion është e padrejtë. Në festival kënga ishte krejt ndryshe dhe për t’u prishur më keq nuk kishte mundësi dhe u prish. Më mirë se kaq nuk prishej. I kanë kushtuar një vëmendje shumë të madhe për t’u prishur. Në festival mua m’u duk se ishte shumë më bukur”, u shpreh Bujar Kapexhiu.

Pas