-Kulturë

“Eurovision” vendos të përjashtojë Rusinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 25/02/22 |
Opi Nion

“Eurovision” në një deklaratë, ka vendosur për pjesëmarrjet e Rusisë në kompericionin e këtij viti.

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, është bërë i ditur se “Eurovision” ka vendosur të përjashtojë Rusinë nga gara muzikore për vitin 2022.

Njoftimi është bërë i ditur përmes një postimi në faqen zyrtare të Eurovision Song Contest.

“Ne mbetemi të përkushtuar për të mbrojtur vlerat e një konkursi kulturor që promovon shkëmbimin dhe mirëkuptimin ndërkombëtar”, thotë njoftimi./Opinion.al

Pas