Kryesore

‘Euro2020’/ Publikohen formacionet zyrtare Itali – Angli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:57 - 11/07/21 |
Opi Nion

Sot në orën 21:00 në “Wembley” do të luhet finalja e Kampionatit Europian20200 mes Italisë dhe Anglisë.

Dy përfaqësueset kërkojnë fitoren në mënyrë që të marrin epitetin e kampionit të Europës dhe të bëhen pjesë e historisë.

Formacionet e zgjedhur nga Roberto Mancini dhe respektivisht nga Gareth Southgate tashmë janë bërë zyrtare:

Itali (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Barella, Verratti, Jorginho; Chiesa, Inisgne, Immobile

Angli (5-3-2): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Shaw, Trippier; Phillipes, Rice; Mount; Sterling, Kane

Pas