Sport

Euro 2020, 6 gola në Mynih, Gjermania fiton ndaj Portugalisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:07 - 19/06/21 |
Opi Nion

Gjermania ka fituar ditën e sotme me Portugalinë duke marrë një fitore të rëndësishme për kalimin e fazës së grupeve. Në ‘Allianz Arena’ të Mynihut gjermanët ia dolën duke shënuar 4 gola.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 4-2 për Gjermanët. Ronaldo zhbllokoi sfidën në minutën e 15, duke thyer edhe një rekord, pasi kurrë më herët nuk u kishte realizuar gjermanëve.

Goli zgjoi të besuarit e Low, të cilët falë presionit detyruan Portugalinë të realizonte dy herë në portën e saj brenda pjesës së parë. Fillimisht autor ishte Dias dhe më pas Guerrero.

 

 

 

 

Pas