Sport

Etrit Berisha, De Biazi i kërkon Lazios ta aktivizojë më shumë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 31/10/15 |
b.f

Askush nuk ka dyshim për aftësitë e Etrit Berishës si portier, por ajo që shqetëson është aktivizimi i tij i pakët me Lazion në Serinë A, çka mund të ndikojë në formën e tij fizike në me Kombëtaren e Shqipërisë në Francë 2016. Ky është edhe shqetësimi i trajnerit Gianni De Biasi. I cili ndërsa ka folur për mediat italiane Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi ka thënë se përfshirja sa më e madhe e Berishës në lojë do të ishte në të mirë të të gjithëve.” Më tej De Biasi shton “Etriti po vuan faktin që është zëvendësi i Marketit, por kjo situatë do ta forcojë. Ai është instiktiv dhe ka cilësi të mira. Ai po përmirësohet çdo ditë dhe shpresoj që të ketë më shumë vijueshmëri në aktivizim dhe e dimë të gjithë që kjo do të ishte në të mirën tonë dhe të Lacios”

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas