Aktualitet

Ervin Salianji: Ka filmime dhe prova të tjera për policin e arrestuar


               Publikuar në : 12:56 - 12/02/19 |
el ida

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji me anë të një statusi në Facebook shkruan se polici i arrestuar në Malësinë e Madhe për ngacmimin seksual ndaj një 15-vjeçareje,  ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi por u rikthye pas angazhimit të tij gjatë zgjedhjeve.

Salianji shkruan se disponon nje mori videosh te neveritshme, qe efektivi i arrestuar ditën e djeshme i regjistronte, qofte per shantazh, qofte per te denigruar viktimat e tij.

Statusi i plotë:

Efektivi B.B ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi.

Ate e riktheu vetem angazhimi i tij për Rilindjen si komisioner dhe aktivist gjate zgjedhjeve dhe e bëri polic të Republikës duke i dhënë mundesi të abuzonte me tej, tashmë me të miturën 15 vjecare, e te vazhdonte të kërcenonte dhjetra gra të tjera!

Shumë prej tyre e kanë denoncuar ne komisaritat, por policia i ka shperfillur dhe nuk ka marre asnjë here denoncimet e tyre. Pavarësisht se mostra i regjistronte madje edhe me video per ti shantazhuar apo per nevoja denigruese te tij. Sot ekzistojne prova dhe video qe viktimat i deninconin ne polici, këto video i disponon policia e shtetit!

Disa prova dhe video më kane ardhur ne inbox nga punoniës policie dhe janë neveritëse po aq sa mosreagimi i shtetit në raste të tilla. Kam vendosur te mos i publikoj videot sepse vetem i shtojne shemti videos qe tashme eshte publike. Por policia dhe organet ligjzbatuese qe i kane, duhet ti denojne me ashpersine me te madhe ligjore përgjegjësit e mosveprimit po aq sa vetë dhunuesin!/E.M

Pas