-ARKIVA OPINION

ERJON VELIAJ – JETA!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:08 - 04/05/15 |
root

I ftuar:

Erjon Veliaj

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Y3OuoI-o3kA” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

 1. I kane shpetuar z.Fevziu nja dy pyetje qe kane lidhje me “jeten” personale e jo pilitike te z.Veliaj., vec dasmave te tij te fameshme.
  E degjova te thote z.Veliaj, qe eshte njohur me bashkeshorten e tij, ne France ne vitin 2005 ku kishte vajtur per te kuruar kemben e tij te ndryshur nga futbolli.
  Thua edhe per kemben e ndrydhur per ta kuruar ne France ta kete ndihmuar mamaja kete zoteri, apo e ka subvencionuar ndonje klub i fuqishem futbolli si nje futbollist i kalibrit europian ?.
  Meqe jemi tek Europa, besoj se shume qytetare do te ishin kurioze te dinin, se si u ndje z.Veliaj kur nga “informacionet” e tij, ne parlamentin europian, nje deputete sllovene mgriti shqetesimin se qeveria Berisha, paskej rembyer apo zhdukur foshnjen e Griseldes, qe bashkejetonte me kryetarin socialist te Kavajes, e qe rezultoi te ishte nje mashtrim komedi ?
  E degjova zoterine nga fillimi deri ne fund te kembengulte se paskej punuar cdo dite te javes nga 24 ore.
  E para, kjo eshte nje genjeshter teper bajate, se edhe nje makine nuk mund te punpoe pa nderprerje qofte edhe nje jave, dhe e dyta, qe te punosh, nuk do te thote se i ke dhene medoemos shoqerise qe ajo te te perzgjedhe qe ta drejtosh. Ka vertete njerez qe punojne per shefin, e qe dikur ja shohin hajrin kesaj pune. Ngelet per te pare se ne c’kahje ka punuar ai dhe shefi i tij.
  Njeriu mund te kete energji per pune, por mvaret se ne c’kahje i harxhon keto energji, ne kahje negative apo pozitive, per veten e tij apo per shoqerine.

Pas