Aktualitet

Erdogan në Shqipëri/Policia e Shtetit dhe Garda në terren për të garantuar siguri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:59 - 17/01/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës kanë zbarkuar në terren ditën e sotme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, bëhet e ditur se policia dhe Gardha kanë marrë masa të shtuara sigurie për të garantuar mbarëvajtjen e vizitës së presidentit të Turqisë Erdogan në vendin tonë.

Masa të shtuara sigurie të marra nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Gardën e Republikës, për garantimin e mbarëvajtjes së vizitës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan”-thuhet në postimin e policisë.

Ndërsa presidentit turk ndodhet aktualisht në Laç ku edhe do iu dorëzohen çelësat e banesave të reja familjeve që humbën shtëpitë e tyre nga tërmeti i 26 nëntorit 2019./Opinion.al

Pas