Bota

Erdogan: 10 ambasadorë perëndimorë do të shpallen non grata


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 23/10/21 |
Opi Nion

Dhjetë ambasadorë perëndimorë që kishin firmosur një thirrje për lirimin e filantropistit anti-Erdogan, Osman Kavala do të shpallen non grata nga Turqia. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti turk, sikurse citon agjencia italiane Ansa.

Në mesin e diplomatëve të përfshirë janë përfaqësues të Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Gjermanisë.

Osman Kavala është një sipërmarrës dhe filantrop turk, I cili qëndron i burgosur prej vitit 2017./Opinion.al

Pas