Kronikë

Erdhi nga Italia, zbulohet destinacioni final i kamionit me mijëra euro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:32 - 13/11/20 |
Opi Nion

Sot në portin e Durrësit në një kamion që po vinte nga Italia u sekuestruan mijëra euro, ndërsa  u arrestua shoferi, pronari u shpall në kërkim. Por ku ishte destinacioni i kamionit? “ABC News” mëson se destainacioni i kamionit që transportonte makina ishte qyteti i Lushnjes. Por ende nuk dihet se ku do të shkonin mijëra eurot e sekuestrua, cili i dërgoi dhe cili i priste, si u përfituan dhe për cfarë do të përdoreshin në Shqipëri?

Për shumën prej 282 265 euro që u gjet në kamionin e tij deri tani u arrestua shoferi Ferdinant Murikaj banues në Lezhë, ndërsa në kërkim është shpallur pronari firmës që merrej me transportin e mjeteve, Erjon Jovani.

I proceduar në gjendje të lirë është Aldo Lika 34-vjeç banues në Lushnjë që ju gjetën në çantë 11 765 euro në kamionin tjetër që u kontrollua. Mbi disa nga tufat e eurove që ishin të fshehura në çantë kishte disa kode, të qyteteve italiane “Bologna 50” dhe “Bergamo 75”.

Pas