Rajoni

Era e fortë rrëzon lisin në Prishtinë, humb jetën 30-vjeçari, një e plagosur



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:39 - 06/06/22 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar ka ndërruar jetën pasi është zënë poshtë nga një lis që u rrëzua në lagjen Pejton të Prishtinës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se si pasojë e rrëzimit të pemës ka mbetur gjithashtu e lënduar një 35-vjeçare.

E reja është dërguar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mediat kosovare shkruajnë se të dy personat ishin kalimtar të rastit. Gjithashtu rrëzimi i pemës ka dëmtuar gjithashtu edhe dy automjete që ishin parkuar aty.

Pas