Kronikë

Emri/ Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, shoqërohet një person i dytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:08 - 02/12/21 |
Opi Nion

Pas 20-vjeçarit Kristjan Klemendi, policia njofton se ka shoqëruar një tjetër person për vrasjen e ish-deputetit dhe ish-kreut të komunës së Velipojës, Pashko Ujka.

Sipas news 24 bëhet fjalë për Marjan Kolën 53 vjeç, i cili dyshohet se është një person i dyshuar se është i përfshirë apo ka dijeni mbi vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka.

Mësohet se Kola është arrestuar në Morinë, teksa po tentonte të largohej nga vendi.

Mbrëmjen e 29 nëntorit rreth orës 18:00, u qëllua pranë banesës së tij. Ai mori një plumb pranë shtyllës kurrizore, i cili rezultoi fatal dhe ish-deputeti humbi jetën./Opinion.al

 

Pas