Aktualitet

Emri/Tentoi të rrëmbente një person në qendër të Patosit, arrestohet i riu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 22/07/21 |
Opi Nion

Një 29-vjeçar është arrestuar nga policia pasi akuzohet si autor i një ngjarjeje të rëndë të ndodhur rreth një vit më parë në Patos.

Bëhet fjalë për ngjarjen  e ndodhur ne datën 17 gusht të vitit 2020, në afërsi të stadiumit në Patos, ku pesë shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë tentuar ta rrëmbejnë me forcë dhe më pas e kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin K. S., i cili ka mbetur i plagosur.

Emiljano Selmanaj 29 vjeç, banues në Patos, rezulton gjithashtu i dënuar më parë për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 03.09.2020, ka vendosur për këtë shtetas masën e sigurimit “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas