Aktualitet

Emri/Shpërdoroi detyrën, Gjykata jep vendimin për kreun e IMT-së Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 15/07/21 |
Opi Nion

Kreu i IMT-së së Tiranës, Mariglen Qaton, është vënë nën hetim nga Prokuroria. Ai akuzohet për veprën penale të shpërdorimit të detyrës kryer në bashkëpunim.

Ndërkohë, news 24 raporton se Gjykata e Tiranës ka caktuar për të masën e sigurisë “detyrim për paraqitje”, edhe pse Prokuroria kishte kërkuar masë sigurie arrest me burg.

Po kështu gjykata ka vendosur detyrim paraqitje edhe për inspektorët e IMT, Adrian Caushaj dhe Leandro Lamani, me të njëjtën akuzë për shpërdorim detyre në bashkëpunim.

Për arkitektin K.B. është caktuar masa e sigurisë “arrest shtëpie”. Qato dhe inspektorët e IMT akuzohen se kanë lejuar ndërtimin e një objekti pa leje./Opinion.al

Pas