Kronikë

Emri/ Prodhim dhe shitje droge, pranga 35-vjeçarit në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 15/07/21 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 32 vjeçar të shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Elvis (Vasil) Mërtiri, banues në Durrës. Për të riun, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka dhënë dënimin me 5 vjet burg.

Mërtiri më datë 13 mars të 2017-ës, është konstatuar me një sasi lënde narkotike kannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike kokainë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas