Kronikë

Emri/Plagosi me thikë 17-vjeçarin, pranga 38-vjeçarit në Sarandë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 02/01/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçar nga Saranda është arrestuar nga policia për plagosjen me thikë një të 17-vjeçari. Policia bën me dije se i arrestuari është shtetasi me inicialet Emiljano Buzaj i cili akuzohet gjithashtu edhe për mbajtje pa leje të armëve të ftohta.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Prodhimi, mbajtja , blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, dhe ” Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”,  shtetasin E.B.,38 vjeç., banues në  Ksamil, Sarandë, sepse për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin S.K.,17 vjeç. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshm”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas