Te Fundit

EMRI/ Përdhunoi 38-vjeçaren greke, zbulohet identiteti i shqiptaritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 30/10/22 |
Opi Nion

Autoritetet greke kanë shpallur në kërkim një 45-vjeçar shqiptar pasi akuzohet se ka përdhunuar një 38-vjeçare.

Personi që shihni në foto është Spartak Dyrmishi, i cili pasi krimit është arratisur nga Greqia drejt Shqipërisë. Sipas autoriteteve greke 45-vjeçari Dyrmishi fshihet në zonën e Vlorës, në vendlindjen e tij.

Policia ka në dorë ADN-në e të kërkuarit, e cila u gjet në makinën e një 24-vjeçareje që tentoi të përdhunonte dhe në rrobat e gruas së dytë (38-vjeçares) që sulmoi dhe dhunoi seksualisht në një stacion autobusi, vetëm tre orë më vonë, në mbrëmjen e së dielës së kaluar, më 23 tetor.

Ndaj 45-vjeçarit është ngritur një dosje për dhunim të kryer dhe tentativë, dhunë, kanosje me armë dhe rrëmbim.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Pas