Kryesore

Emri/PD zgjedh kryetarin e Degës 12 në Tiranë, ja kush është fituesiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:46 - 25/06/22 |
Opi Nion

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njoftoi se sot janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e PD Dega 12 Tiranë.

Mësohet se dy kandidatët për kryetarë ishin Dorel Memoci dhe Ismail Aga.

Disa minuta më parë u bë e ditur se ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave.

Ndërsa pas numërimit të fletëve të votimit është shpallur kryetar i PD Dega 12 Tiranë u shpall Ismail Aga me 81% të votave./Opinion.al

Pas