Sport

Emri/ Partizani firmos me trajnerin e riBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 10/08/22 |
Opi Nion

Xhovani Kolela, ish-tekniku italian i Apolonisë së Fierit, është rikthyer në Shqipëri për drejtuar skuadrën e Partizanit.

Tashmë, Kolela dhe klubi i Partizanit ka zyrtarizuar kontratën. Ish trajneri i Apolonisë dhe i disa ekipeve në ligat inferiore në Itali, merr në këtë mënyrë vendin e lënë bosh nga Dritan Mehmeti, i shkarkuar një ditë më parë.

Presidenti Gazment Demi dhe pjesa tjetër e stafit drejtues i kthehen edhe një herë trajnerëve italianë, këtë herë me shpresën që të rezultoi një goditje e gjetur.

Kolela është një zgjedhje e drejtorit Marini, pasi të dy kanë punuar tek Apolonia, një aventurë që zgjati vetëm 5 javë nga ku arriti të grumbullonte vetëm dy pikë. Në listën e dëshirave ishte edhe Serse Cosmi, por tekniku preferoi të pres një ofertë nga Italia.

Pas