Sport

EMRI/ Ndahet nga jeta ish-vollejbollisti i njohur shkodran


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 23/01/21 |
Semiljana Azizi

Është ndarë nga jeta ish-volejbollisti i njohur shkodran Ali Bushati.

Lajmin është bërë i ditur nga deputeti socialist Ditmir Bushati, teksa shprehet se Ali Bushati  ishte ikonë e sportit shqiptar që do të kujtohet gjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm dhe si qytetar me vlera të rralla.

“Një prej ikonave të sportit shqiptar, Ali Bushati, u nda sot prej nesh. Volejbollist i Vllaznisë, Partizanit dhe ekipit tonë kombëtar, Ali Bushati do të kujtohet gjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm si një sportist i madh dhe qytetar me vlera të rralla! Prehu në paqe Mjeshtër”, shkruan Bushati.

Kujtojmë që Ali Bushati, ka zhvilluar rreth 60 ndeshje ndërkombëtare, 25 prej të cilave me ekipin përfaqësues. Ish-vollejbollisti mbante disa tituj: Mjeshtër i merituar i sportit, “Nderi i Sportit shqiptar 2000” dhe është nderuar nga ish-presidenti Bamir Topi si “Mjeshtër i madh i punës” për meritat e tij të jashtëzakonshme për volejbollin shkodran e atë shqiptar./Opinion.al

 

Pas