Kronikë

Emri/ Mbante armë pa leje, pranga 64-vjeçarit në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 10/07/21 |
Opi Nion

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 64-vjeçar banues në fshatin Xibrakë pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Policia sqaron se i arrestuari është identifikuar Ramazanm Çeka Bëhet me dije se autoritetet kanë marrë informacion që 64-vjeç posedonte armë zjarri dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e tij.

Policia sekuestroi një armë zjarri automatik dhe municion luftarak. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme  për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”./ Opinion.al

Pas