Kronikë

Emri/ Makina përplas për vdekje të moshuarin në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:36 - 01/03/21 |
Opi Nion

Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjoricë të Bulqizës.

Bëhet me dije se një makinë ka përplasu një të moshuar në segmentin e ri të rrugës së Arbrit në Gjoricë.

Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa kanë qenë banorë të zonës që kanë ngjetur të pajetë të moshuarin.

Viktima mësohet se është identifikuar si Rushit Rusi, rreth 70 – vjeç nga fshati Çerenec. Ai ka qenë duke lëvizur në këmbë drejt fshatit Gjoricë kur është goditur nga automjeti ende i paidentifikuar.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./ Opinion.al

Pas