Aktualitet

Emri/Lirohet nga detyra Prefekti i Qarkut të Durrësit, ja kush e zëvendëson


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 06/04/22 |
Opi Nion

Në vendimet e marra sot nga Këshilli i Ministrave është bërë i ditur edhe lirimi nga detyra e Prefektit të Qarkut të Durrësit Roland Nastos.

Mësohet se në vend të tij është emëruar Emiljan Jani.

LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË PREFEKTIT TË QARKUT TË DURRËSIT

Në mbështetje të neneve 100 e 114 të Kushtetutës dhe të nenit 5, të ligjit nr.107/2016, “Për prefektin e qarkut”, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

  1. Z. Roland Nasto, prefekt i Qarkut të Durrësit, lirohet nga kjo detyrë.
  2. Z. Emiljan Jani emërohet prefekt i Qarkut të Durrësit.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

Pas